Domowe Finanse

Z programem Domowe Finanse PL+ Kryzys Ci nie grozi!

Planuj wydatki, kontroluj swój budżet domowy i oszczędzaj

Domowe Finanse

 STRONA GŁÓWNA
 O PROGRAMIE
 POBIERZ DEMO PROGRAMU
 OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
 GALERIA
 KUP PROGRAM
 PORADY JAK OSZCZĘDZAĆ
 KONTAKT


oprogramowanie dla firm


więcej w dziale: PORADY JAK OSZCZĘDZAĆ

Mini przewodnik jak kupować w Ciucholandzie i zaoszczędzić

Poradnik dla oszczędnych kobiet...

Ciuch-budy, Ciucholandy, Second handy, Peweksy, Lumpeksy to kilka określeń na sklepy z odzieżą używaną. Robisz zakupy w takich miejscach? Chcesz mniej wydawać na odzież? Prezentujemy mini przewodnik jak kupować w Ciucholandzie i zaoszczędzić.

Ciucholandy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i już nie wstydzimy się robienia w nich zakupów. Kupują w nich nie tylko osoby mniej zamożne, ale również osoby w grubszym portfelem.

Gdzie szukać?

Najciekawsze second-handy są umiejscowione na osiedlach czy obrzeżach miast, bo tam nie ma dużego ruchu i często zdarza się, że klienci osiedlowi nie szukają tzw. perełek, wolą rzeczy na co dzień, rzeczy praktyczne.

Jak szukać?

Najłatwiej przegląda się odzież porozwieszaną na wieszakach. W wielu sklepach odzież jest posegregowana: spodnie, koszule, swetry, odzież dla dzieci czy męska.

Jednak jeszcze w wielu miejscach ciuchy wrzucane są do skrzyń czy koszów gdzie trzeba grzebać i grzebać. Jeżeli nie zraża Cię takie kotłowanie, to pamiętaj, że zajmie Ci to o wiele więcej czasu.

Patrz na metki, jeżeli zależy Ci na markowej odzieży. Szczegółowo obejrzyj czy nie ma zniszczeń i zastanów się dwa razy czy na pewno to Ci się przyda.
Idź na jakość, a nie na ilość.

Umów się z koleżanką czy z sąsiadką. Będzie wam łatwiej coś upolować. Jak to się mówi: "Co dwie głowy to nie jedna".

Kiedy robić zakupy?

Wiele sklepów ma dostawy w poniedziałki i właśnie wtedy jest największy wybór. Jeżeli zależy Ci by upolować coś oryginalnego idź w dzień dostawy. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość, bo właśnie wtedy będą tłumy napierające na siebie i wyrywające rzeczy z rąk.

Wiele second-handów prowadzi handel odzieży na wagę. Zazwyczaj jest tak, że w poniedziałki cena za kg jest najwyższa i każdego dnia, aż do soboty cena za kg spada. Jeżeli bardzo Ci zależy na czymś co znalazłaś w dniu gdzie cena za kg jest najwyższa możesz pokusić się na mały trik. Wiele osób ukrywa coś w sklepie i przychodzi po niego w dniu gdzie można kupić taniej. Musisz też wziąć pod uwagę, że trik może się nie powieść, gdy ktoś go odkryje :-) Jeśli zależy Ci mocno na danej rzeczy - kup ją od razu. I tak zapłacisz mniej niż chciałabyś kupić w sklepie z nową odzieżą.

Co robić z ciuchami gdy przyniesiesz je do domu?

Nigdy nie ubieraj ciucha z ciucholandu zanim go nie wypierzesz. Odzież w second-handach spryskiwana jest specjalnymi środkami chemicznymi, które nieciekawie pachną i może uczulić.

Czego nie kupuj?

Zdecydowanie nie kupuj bielizny, skarpet, strojów kąpielowych czy butów. Trzeba mieć jakąś granicę. Tu chyba nie trzeba się za bardzo rozwodzić dlaczego :-)

W second-handach można znaleźć naprawdę ciekawe, oryginalne i ładne rzeczy za nieduże pieniądze! Pamiętaj też, że wybierając się do ciucholandów ustal budżet, gdyż w takich miejscach łatwo wpaść w szał zakupów :-)


A czy Wam udało się upolować coœ ciekawego w ciuchbudzie?

Polecamy także:
SoftwareProjekt :: Uniwersalne oprogramowaniem dla firm
Asystent Firmowy :: Zarządzanie firmą w chmurze
Bezrzecze i okolice :: serwis mieszkańców
Gmina Dobra Szczecińska :: serwis mieszkańców